Vyhledávání


Columbella na cestách

24.05.2011 11:48

         Během posledních dní zažil nás školní pěvecký sbor velice náročné časy.

Dá se říci, že můj kalendář přímo zrudl. Ano, dost často používám červenou- jednak kvůli koncertům, jednak proto, že ji mám zadarmo.

         Uprostřed maturitního týdne jsem dostali –již po druhé- pozvání na festival Jazz Černošce. Zpívali jsem až od devíti hodin večer, což způsobilo poněkud prořídlé řady v publiku, nutno ale říci, že o co méně posluchačů vydrželo do pozdní hodiny večerní,  o to pozornější byl jejich zájem o naše vystoupení. Touto cestou si tedy COLUMBELLA dovoluje poděkovat svým věrným.

         V sobotu 21. 6., tedy hned jak skončily maturity, vydala se COLUMBELLA na velmi sympatický festival sborového zpěvu Moravskotřebovské arkády. Oproti loňsku nám kromě organizátorů přálo i počasí a nehrál se žádný důležitý hokejový zápas. Všechno tedy klapalo podle našich představ. Dopolední koncert v kostele Nanebevzetí Panny Marie nebyl pro zpívající úplně jednouchý, neboť se vzájemně neslyšeli moc dobře. Zato je ale perfektně slyšelo  publikum. Po produkci pěkně tleskalo, chválilo a děkovalo. A to mohlo jít v klidu na oběd, protože vystoupení sborů před námi se poněkud protáhla a to naše taktéž.

         Odpoledne na zámku jsem si opět mohli vychutnat zcela špičkové nazvučení pódia, které během festivalu dominuje moravskotřebovskému zámku. Stojí v centru nádvoří, obklopeno zámeckými arkádami, vypadá to, věřte mi, přímo úchvatně. Vystoupení jsme protáhli o pět minut, ale zřejmě se na nás nikdo nehněval. Rozhodně to nebylo moc dobře poznat. Jednak proto, že mnoho diváků uprchlo před slunečními paprsky a neuvěřitelným vedrem, jednak proto, že ti, kteří vydrželi, tleskali přímo usilovně. Musím neskromně přiznat, že mě to nepřekvapilo, protože COLUMBELLA zabodovala, zazpívala náramně.

         Závěrem mi dovolte, vážení příznivci sborového zpěvu a COLUMBELLY zvlášť, abych vás všechny pozvala na náš samostatný koncert v kostelíku Na Prádle v pátek 10.června od 19 hodin. Přijďte raději o chvíli dříve, zdá se, že budeme mít plno.

         Těším se na vás.

                                                                           Za COLUMBELLU

                                                                           Michaela Šreinová