Vyhledávání


COLUMBELLA uzavřela desátou sezónu

13.06.2010 22:38

Ačkoliv gymnaziální sbor COLUMBELLA vypadá téměř dospěle, je stále ještě dítětem. Radostem světa se těší právě deset let. Věk ratolestí je ale vždy nepříjemně patrný na tváři, únavě a celkové sešlosti rodičů a právních zástupců. Ano, všechny výše jmenované osoby i pocity  jsou přítomny v osobě jediné dirigentky, která musí též fungovat jako sbormistryně, hlasová poradkyně, manager, propagátor, archivář, zdravotník, psycholog, finančník atp.

Po letošním koncertě Na Prádle jsem to skutečně cítila. Nikdy ještě mě naše vystoupení tak nevyčerpalo, nevynervovalo, nedojalo…. A nepotěšilo. Ačkoliv se pokládám za člověka celkem výřečného, tentokrát nemám co dodat.

Koncert se mi nesmírně líbil. Kdybych sama nezkazila doprovod v O happy day, kdyby se povedlo i těžké Temlovo Gloria, nebylo by prakticky co psát.

Snad jen něco málo o skladbách v našem programu dosud neslýchaných: Potopa, kterou nejmenovaný basista vyprosil na samotných Spirituálech, svahilská Čočolóza, slovenská Bodaj by vás vy mládenci, dost country-populárně laděná, profesionálně sepsaná a zpěvákem zpívaná píseň o mávání, která snad má jít i za naší asistence do rozhlasu, to všechno do našeho programu zapadlo se stejnou virtuozitou jako slunce za obzor každý den… Program se protáhl, publikum nás nechtělo pustit… Asi se jim nechtělo ven, toho dne slunce  a počasí překonávaly samy sebe, v Praze bylo přes pětatřicet ve stínu, tepleji než v např. v Tunisku.

Mohu-li soudit z vlastního pocitu, reakcí publika a tajných agentů mnou mezi naslouchající nastrčených, musím být, alespoň než si poslechnu nahrávku našich věrných dokumentaristů, zcela spokojená. Chci touto cestou poděkovat všem, kteří se tentokrát na naší společné radosti podíleli. A netýká se to jen našeho vystoupení, ale také následné famózní oslavy. Těší mě, že sboristi přijali mezi sebe mnohé nezpívající studenty našeho gymnázia, mnohé absolventy, některé moje významnější příbuzné, praotce nevyjímaje. Večírek se vydařil, z výchovných důvodů je záhodno nezveřejnit hodinu jeho ukončení.

Je vhodné ale na tomto místě připomenout následující:

1.)   Hledáme nové talenty, zvláště do tenoru.

2.)    Nejbližším naším vystoupením je koncert na mezinárodním festivalu Spirit Fest 18. září 2010 v Praze.

3.)   Přejeme  svým milým příznivcům i všem ostatním nádherné léto,  pěkné vysvědčení, vydařené prázdniny.

 

 

Se srdečným pozdravem, úsměvem a písní ne rtech

                                                                           Vaše Michaela Šreinová