Vyhledávání


GOP Fest v Club–Kině

01.02.2010 15:05

         Dne 28. ledna požehnaného roku 2010 došlo k významné události v životě našeho milovaného ústavu, Gymnázia Oty Pavla v Radotíně. Slovutná kapela Klika uspořádala v oblíbeném podniku v Černošicích rozsahem dosud největší akci v dějinách naší školy. Ke spolupráci na památném večeru pozvali pánové M Kroupa  a P Pokora- řečený Pokša- hudebníky, kteří na GOP právě studují nebo již absolvovali. Zájem byl velký, všem uchazečům nemohlo být vyhověno…

         A tak se jako již tradičně na podobných akcích prezentovala Columbella, školní smíšený sbor vedený prof. M Šreinovou. Vystupovali jsme v úvodu večera, v přeplněném sále. Domluvený zvukař se nedostavil, náhradní nás před začátkem koncertu řádně nazvučit nestihl. Zpěv sboru i sólová vystoupení tedy bohužel zcela zapadly v hlučícím sále.

         Zato následující vystoupení, na pozvánkách označené jako překvapení, jako host hosta, bylo pro nás všechny příjemně nečekané. Bylo to totiž první koncert skupiny Paradogs, kapely složené téměř výhradně ze studentů naší milé a populární kvarty. Na elektricky bohužel dost málo zesílené housle hrál náš absolvent, člen Columbelly, T Tóth. Hráli dobrou muziku, vypadali výborně, zcela nás strhli též pěveckým projevem frontmana, sólovou kytarou, pohybovými“vlasovými“ kreacemi basáka. Sál ožil, jakož i prostor pod pódiem.

         Dalším hostem byla skvělá, dnes už dosti známá rocková kapela VosaNaVostro. Tuto formaci spojuje s naší školou postava podmanivého zpěváka A Kubáně. Hráli skvěle, jejich vystoupení bylo plné strhující energie, což bylo patrné především na tvářích jejich tančících obdivovatelů. Své vystoupení museli bohužel poněkud zkrátit, protože časový skluz ze začátku celé akce se v průběhu večera neumenšil.

         Pořádající skupina Klika nezklamala naše očekávání. Nastoupili tentokrát jako tvrdí hoši z divokého Západu, jejichž kolty jsou zavěšeny proklatě nízko… Hráli výborně, ačkoliv i jejich vystoupení provázely technické potíže. Pod pódiem se vášnivě tančilo, před Clubem diskutovalo, u baru popíjelo. Po letech se setkávali bývalí spolužáci, všichni si měli toho tolik co říct, že ani notně dlouhý večer této společenské potřebě téměř nestačil.

Významným přínosem GOP Festu je také to, že  dochází k přirozenému prolínání bývalých i současných studentů, udržují se stará přátelství a vznikají nová. Duch naší školy tak zůstává stále svěží. Škoda jen, že podobné akce zatím nemají velkou odezvu též mezi profesory…