Vyhledávání


GOPfest Clubkino Černošice – Leden 2011

30.01.2011 20:11

aneb další úžasné setkání s hudebním uměním na našem gymnáziu

 

Oblíbená kapela Klika, ač již na našem ústavu nestudující, opět s ochotou a láskou sobě vlastní připravila v populárním klubu v Černošicích jedinečné setkání našeho gymnázia. Setkaly se zde hudební styly, muzikantské představy, potkali se staří s mladými, současní s bývalými (myslím studenty, pochopitelně), klasika s modernou, tanec se zápasem, punk s rockem, jazz s populárem apod.

Od šesti hodin (jen s malým zpožděním) zapěla COLUMBELLA, předvedla svůj „ krátký program“, aby zhruba od sedmi mohl začít pořádný bigbeat.

Pak to skutečně začalo. Musím se přiznat, že něco takového jako vystoupení kapely Gauč jsem ještě nikdy nezažila. Jejich produkce byla jedním slovem strhující, jejich odvaha nevídaná, vystupování sebejisté, hudba i texty v naprosto maximální míře minimalistické. Na tvářích diváků v sále byl patrný úžas… Něco takového tady skutečně ještě nebylo! Nicméně naši Gaučoví nováčci zde zatím moc příznivců nenašli a mnozí na ně pohlíželi spíše skrz prsty než s nadšeným výrazem.

S prvními tóny zvukové zkoušky Parapsů se k podiu nahrnulo obrovské množství lidí. Od mladých studentů přes absolventy, případně i členy profesorského sboru až po cizí pozvané diváky nějak spřízněné s vystupujícími kapelami. Paradogs navíc slavili rok od svého založení a při této příležitosti slavnostně pokřtili za spolupráce dvou členů kapely Kliky svou první desku, kterou jsme si mohli za pouhých 40 korun českých zakoupit, a to i s podpisy. J (Ti, kteří tak učinili, rozhodně neprodělali, album je naprosto skvělé.) Koncert „Parapsů“ nabral neuvěřitelných obrátek. Skoro celý dav pod pódiem byl pohlcen energickým vírem poga a našlo se i pár nadaných headbangerů. Z pohledu celkem častého diváka jejich koncertů mohu s jistotou potvrdit, že to byl zatím jejich nejlepší koncert.

Nicméně i této kapele za chvíli došel jejich drahocenný čas a i přes hlasité protesty jejich fanoušků, přidali už jen dvě písně a mikrofon přenechali zkušené kapele Klika. Tato formace se svého úkolu  zhostila kupodivu celkem rychle.  Počet lidí v kotli poněkud poklesl. Až ke konci vzduch trochu zhoustl a lidi se na sebe začali zlehýnka mačkat. Takže ne Klika, ale Paradogs tentokrát byli hvězdou večera.

Druhý ročník festivalu hudebních těles Gymnázia Oty Pavla je tedy za námi. Vydařil se jak našemu sboru, tak i ostatním kapelám. Atmosféra byla úžasná, hudba skvělá, aparatura téměř nezlobila a o diváky rozhodně nebylo nouze. Můžeme teď už jen s úsměvem vzpomínat a pomalu se těšit na příští rok.

Za COLUMBELLU                                                       

Petra Kašparová a Michaela Šreinová