Vyhledávání


Jarní Prádlo 2011

16.06.2011 17:22

           Letošní „jarní prádlo,“ jak důvěrně označujeme svoje vystoupení v kostelíku sv. Jana Křtitele Na Prádle, nás znovu utvrdilo ve velmi intenzivním pocitu, že už před dávnými a dávnými časy kdosi věděl, jak a kde postavit kostel přesně odpovídající rozměrům Columbelly a jejího publika.

         Nicméně, než jsme si tuto výhodu mohli při zkoušce uvědomit, nastala- jako u nás obvykle- velice dramatická situace, situace plná správného napětí a adrenalinu. Naprosto podstatná část tenoru a basu se v tomto týdnu účastnila nepochybně povedeného vodáckého kurzu, na němž jako správná zábavně hudební společnost nemohla scházet ani vteřinu. Uvěřili tedy, naši chlapci, našim drahám a statečně se jim svěřili. Doufali, idealisti, že je česká železnice doveze včas. Jistě čekáte happyend a ten taky nakonec nastal. Zkouška se sice musela obejít bez mnoha důležitých hlasů a nástrojů, ale na koncertě jsme už byli kompletní. Chlapi přijeli unavení, oslunění, oslnění, ale nabití energií. Na vystoupení ze sebe vydali vše. Byl to namouvěru zážitek. Je vážně nádherné vidět, jak si zpěváci uvnitř fungujícího hudebního tělesa předávají sílu, optimismus, úsměvy a náladu. Je to poznat jednak na intonaci a provedení skladeb, jednak na reakcích publika.

         Jedna z více skutečností, za kterou obvykle sklízím obdiv, možná závist  coby sbormistryně, je kamarádství, které všem zúčastněným přímo svítí z očí. Dále publikum kvituje s povděkem, že je na členstvu Columbelly vidět, jak rádo pěje. Dalšími pro diváka milými prvky je, že se sbor se usmívá, poněkud tančí (děvčata), lehce zlobí (mládenci) a všichni dohromady si to prostě užívají.

Největší potlesk sklidila se svým sólem Havalind. Její projev je skutečně jedinečný, má zvláštně krásně zabarvený hlas, který používá s technikou přímou bravurní. Umí udělat skutečné umění i z obyčejného šlágru.

Tímto vystoupením zakončila Columbella svoji jedenáctou sezónu. Mnohokrát děkujeme všem posluchačům za věrnost. Přejeme krásné léto a těšíme se na vás na našem dalším koncertu. Pozvánky na vystoupení a další informace hledejte a najdete na našich stránkách.

 

                                      Za COLUMBELLU,  smíšený pěvecký sbor

                                      Gymnázia Oty Pavla,

                                      Michaela Šreinová