Vyhledávání


Jazz Černošice 2010

15.05.2010 13:21

 

         Je zajímavé, že COLUMBELLA dostala právě letos nabídku účinkovat na nikoliv bezvýznamném hudebním festivalu pořádaném každoročně v Černošcích. Jedná se totiž o jubilejní, desátý ročník uznávané hudební akce s nemalou zahraniční účastí, na kterou se rok co rok sjíždějí skuteční profesionálové a významní jazzmani.

         K tomuto faktu můžeme přistupovat dvěma způsoby, pokud možno pozitivními. 1) Organizátoři buď čekali na jubilejní ročník, aby umělecké těleso Gymnázia Oty Pavla mělo vůbec důvod v Club-Kině vystoupit, nebo 2) čekali, až COLUMBELLA vyzraje natolik, aby se s ostatními umělci mohla měřit.

         Ačkoliv si pozvání nesmírně považujeme a organizátorům co nejupřímněji děkujeme, museli jsme společně a svorně uznat, že ostatní vystupující tohoto de facto zahajovacího večera, Chorus Angellus a hlavně Brécy, jsou s naším hudebním potenciálem nesrovnatelní. Bohužel právě oni, či spíše ony, mají před námi, řečeno sportovní terminologií, přímo zásadní náskok.

         Přesto jsme si koncertu báječně užili, před nabitým sálem, s perfektním ozvučením. Zpívalo se nám nadobyčej příjemně, mikrofony fungovaly, jakož i odposlechy. Nezanikla ani sóla, klavírní či rytmický doprovod.

         Za naším černošickým vystoupením zůstává tedy jeden vážný otazník: Zklamali, či nezklamali jsme důvěru panem Strejčkem, organizátorskou to duší celé akce, do nás vloženou? Vysloužili jsme si pozvání i na příští ročník?

 

                                                                           Michaela Šreinová