Vyhledávání


Musica Iuvenalis 2007

14.10.2007 15:45

Kdo by to byl čekal, že nás Gymnázium Jana Keplera pozve na svou již tradiční a oblíbenou akci Musica Iuvenalis. Festival má velice sympatickou snahu předvést, jací jsou gymnaziální studenti aktivní, pilní, kreativní atd. atp. Potkali jsme například skvělý pěvecký sbor GJK, dále oslnivý Johny Capler Swingband, báječný sbor ze Vsetína a mnoho dalších.

Akce byla dvoudenní, v pátek vše proběhlo na GJK, tedy nejprve ateliéry a později také vynikající oběd a večeře. Koncert byl zorganizován v Hlaholu, kde jsme mohli srovnávat své hudební schopnosti s výše již zmíněnými tělesy, ale také např. s Bezharmonií. Co k tomu dodat... Ale Columbella se nevzdá a po malých krocích, usilovnou prací a hlavně neutuchajícím nadšením posune své umění kupředu. Alespoň o trošičku...

Nabídku na sobotní výlet spojený s koncertem na hradu Točník jsem přijali s nadšením a rozhodně se nám to vyplatilo. Viděli jsme krásný hrad a v jeho prastarých zdech množství nadaných přemladých lidí, kteří sborově zpívali, hráli divadlo, předváděli pozoruhodné výtvarné práce a hráli na nejrůznější hudební nástroje. Slyšeli jsme nuvěřitelné množství nejroztodivnějších hudebních žánrů, od prastaré české hudby duchovní přes Janáčka až ke znělce k Simpsonům.

Náš koncert v nádherné kapli hradu Točník následoval po pořádné náloži krásné a dosti komplikované duchovní hudby, takže bylo publikum, které na naše vystoupení v kapli zůstalo, jak doufáme a z potlesku usuzujeme, upřímně potěšeno a pobaveno. Zazpívali jsme asi půlhodinový blok již vyzkoušených spirituálů.

S účastníky festivalu Musica Iuvenalis jsme strávili dva nezapomenutelné dny v životě sboru Columbella. Byl to velmi příjemně strávený čas ozdobený navíc setkáním se zajímavými lidmi.