Vyhledávání


Soustředění v Mariánských Lázních

13.09.2010 11:54

 

COLUMBELLA letos nevydržela čekat až do posunutého začátku školního roku a sešla se předem o významně prodlouženém víkendu, aby se zodpovědně připravila na svou obvyklou účast na Spirituál Festu.

Letos se festival rozrostl, a to jak časově, tak, a to především, mezinárodně. Dostaneme se do těžké konkurence mnoha významných hudebních těles doslova z celého světa, no vážně, přijedou zpěváci z různých zemí Evropy, z Afriky i z Ameriky.

Jistě každý snadno pochopí, že se sbor na takovou událost musí připravit co nejlépe. Zpívali jsme tedy jako o život, zapracovali na programu na festival a začali i s novou skladbou, kterou uslyší naše milé publikum  na Vánoce. Doufejme.

Vila v Mariánských Lázních, laskavě zapůjčená rodinou Šteidlů, se za ty tři roky, co jsme tam nebyli, nijak významně nezměnila. Bylo v ní milo, teplo, útulno, navíc na zahradě byly připraveny úplně špičkové ryzce, a to v množství větším než malém. Byly vynikající.

V závěru své stručné reportáže bych ještě ráda poděkovala svému mladému pedagogickému pomocníkovi Martinovi N i všem ostatním sboristům za ochotu, s jakou společně čelili mému současnému handicapu způsobenému pooperační pajdavostí. Zařídili všechno: pojištění, dopravu, společné stravování, vaření. Na závěr objekt vzorně uklidili, nic nezkazili.

 

                                                                           Michaela Šreinová