Vyhledávání


Spirituál Fest po šesté

19.09.2010 22:09

 

Vůbec se mi nechtělo uvěřit, že už jsme na tomto báječném festivalu zpívali po šesté. Čas letí jako splašený kůň… Vše se mění a vyvíjí, nicméně některé věci naštěstí zůstávají beze změn.

Co se nezměnilo, je nadšení pro věc. Ze strany organizátorů i ze strany účastníků.  Nádherná hudba, bezchybná organizace, vynikající občerstvení, naplněný kostel, skvělé publikum, špičkoví zvukaři, ochota a přátelský duch na každém kroku.

COLUMBELLA se pochopitelně změnila, ale letos méně než v září minulých let, neboť absolventi nám zůstali věrní, studentů ze tříd označených písmenem S máme dost, což je pro sbor velmi přínosné. Pevně věřím, že se k nám přidají další zpívající nadšenci, na naše gymnázium nově přišedší. Všimněte si, jak je ta čeština košatá… Minimálně jako hudba sama.

Dále se, jak doufám, změnila i kvalita našeho zpěvu, máme báječné zpěváky i zpěvačky, některé dokonce se sólovými ambicemi. A věřte mi, nejsou to jen ambice, zpívají skutečně nádherně. Musím hrdě poznamenat, že zvukař až doteď přísný tentokrát chválou nešetřil. I publikum nám dalo najevo, že ho COLUMBELLA oslovila, dokonce i více než některé zahraniční soubory.

Významně se ale změnil a rozrostl festival sám. Protáhl se na dva dny a rozrostl o vystoupení souborů z celého světa. Zajímavou novinkou bylo setkání sbormistrů, na kterém se probírala budoucnost festivalu, možnost změnit místo jeho konání do nějaké jiné významné evropské metropole, možnosti další spolupráce mezi sbory apod. Příští rok se ale bude ještě určitě zpívat v Praze, pozvání jsme už dostali.