Vyhledávání


Válela COLUMBELLA v Úvalech?

08.10.2010 19:26

 

 

Po velmi kultivovaném kulturním a vskutku duchovním zážitku, kterým pro nás bezesporu byla účast na Spirituál Festu v komunitním centru sv. Prokopa, bylo vystoupení v opuštěné úvalské tovární hale významným krokem…- řekněme stranou. Obrovský industriální prostor, vyplněný pouze nezbytnou technikou a stoly s lavicemi pro publikum, nevzbudil v pěvcích přílišnou důvěru.Zvláště dívky hleděly dost překvapeně.

Ještě více nás však všechny překvapilo, že do tohoto prostoru, pro takovou akci otevřeného poprvé, přišli i posluchači. Úvalští starousedlíci, obvyklí naši příznivci, například zástupci tisku, tedy Otíka, přívrženci COLUMBELLY a také, nikoliv v poslední řadě, kamarádi významné rockové skupiny Paradogs.

Naše zpívání bylo rozděleno na tři bloky, mezi kterými se obecenstvo i účinkující v krátkých pauzičkách účinně občerstvili. Vystoupení mělo, dalo by se říci, vzestupnou tendenci. Zvukaři totiž chvíli trvalo, než mu došlo, že lépe bude techniku vypnout. Pro nás to ale byly horké chvíle… Pak už se dalo zpívat docela slušně, zpěváci se i lépe slyšeli.

Největší aplaus, a zcela zaslouženě, sklidila Havalind za svůj sólový výstup, v jejím podání I will always love you přivábilo na mnohé přítomné tváře slzičky. Kdo neplakal, měl dozajista alespoň husí kůži. Já tedy určitě.

Po bohužel ne úplně krátké technické pauze vystoupili Paradogs. Byli úžasní. Hráli s plným nasazením, podle mého názoru, jak jsem doposud měla čest slyšet, zatím nejlépe. Publikum nebylo počtem tak významné jako jindy, zato nadšením strčilo kotle světoznámých skupin hravě do kapsy. Jádrem kotlíku, či spíše ešusu, byla pochopitelně COLUMBELLA, vytvářela zcela nové, nevídané kolektivní tance, originálně propojovala taneční kroky latiny se standardem i klasikou, prvky aerobiku s folklórem. Myslím že jsem zahlédla i náznaky jiu-jitsu. Muži na pódiu vyhlíželi taky spokojeně, řekla bych, že jsme si ten hudební večer v Úvalech všichni báječně užili.